Mladí Horalové - video z akce

| autor: Jarda Kupr

 

Video z akce Mladí Horalové 2018 od Fandy Jakla. 

 

 

Finále fotek od Petra Hostaše je ZDE

 

Další nálož fotek od Tomáše Srba je ZDE 

 

Mladí Horalové 2018

| autor: Jarda Kupr

Finále fotek od Petra Hostaše je ZDE

 

Další nálož fotek od Tomáše Srba je ZDE 

 

Ahoj všem, 

 

v sobotu 15.9. náš oddíl pořádal pod záštitou ČHS celostátní kolo soutěže Mladí Horalové na Malé Skále. Součástí závodu čtyřčlenných týmů byly lanové překážky, prusíkování, zdravověda, orientace, lezení, slaňování a stavba stanu. Oddílová tým ve složení Tom Hála, Tom "Elfík" Felkl, Matěj Dvořák a Pavel "Bohouš" Šlechta se umístili na parádním 7 místě. Díky za vzornou reprezentaci. Taky děkujeme všem vedoucím z Lezci.com za perfektní organizaci. 

 

Celkové výsledky k nahlédnutí ZDE

 

První fotky našeho družstva od vzorné fanynky Míši Hálové jsou ZDE

 

Díky za podporu Decathlon, Liberec, Mladý Horal, Gibbon, Tendon, Zebrasport

 

Díky Jarda 

Přihlašování na školní rok 2018/2019

| autor: Jarda Kupr

Dobrý den, ahoj všem, 

od 3. 9. bude na webu DDM Větrník Liberec spuštěna registrace na školní rok 2018/2019.

 

https://www.ddmliberec.cz/krouzky?c=Sport&a=&p=

 

Lezení bude opět probíhat od 16:00 do 18:00 v pondělí, středu a čtvrtek. Veškeré informace ohledně začátku lezení budou na webu www.lezci.com, případně na facebooku. 

 

Lezení bude zahájeno v týdnu od 24. 9. 2018

Pro zahájení letošního roku bude nutná účast rodičů na prvním lezení. Bude potřeba vyřešit přihlášky, GDPR, apod. 

Děkuji a přejí příjemný konec prázdnin. 

Jarda Kupr 

Mladí horalové

| autor: Hofi

MLADÍ HORALOVÉ STARTUJÍ

Náš oddíl je hrdým pořadatelem soutěže ČHS Mladí horalové.
Soutěž čtyřčlenných družstev ve dvou věkových kategoriích (8-12, 13-17 let) pro děti a mládež z horolezeckých oddílů, zařazených do Projektu mládeže ČHS.
Soutěž proběhne na Malé Skále 15.9.2018
Podrobnosti viz. níže. 
ČHS original logo_lezcicom

 

Akci podporují: TendonDecathlonGibbonMladý horal

 

logo_tendonDecath_CZ_LOGO+BASELINElogo_gibbonLogoHoralFina2l

 

 

 

Horo tábor 2018

| autor: Hofi

Přišpendlujeme vám sem první letošní úlovky z našeho tábora ???? . A to ze dne 1. ->➡️ Výlet do Hodkovic nad Mohelkou a na nedaleké sluneční plotny a 2. ->➡️ Cyklovýlet na Bedřichov, kde jsme zavítali do lanového centra ????.

FOTO: https://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Horo_tabor_2018/

Slovinsko

| autor: Hofi

Ahooj,
díky spolupráci ČHS se Slovinským svazem jsme využili možnost zúčastnit se týdenního kempu ve Slovinsku, konkrétně v oblasti města Bovce v Triglavském národním parku. 
????Fotky z tohoto týdne si můžete prohlédnout na našem RAJČE účtu ????

 ➡️ https://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Slovinsko_2018/

Každopádně zápisky z celého týdne si můžete přečíst už zde!! A to od naší instruktorky Markéty, která se také zúčastnila a vše krásné zaznamenala.♥️

????️Pondělí: Vstáváme velmi brzy, říkáme si, že je to jistě oprávněné, že výšlap bude časově náročný. Terénem a nádhernou přírodou, kterou máme hned nad chatou, se dostáváme doprostřed lesa k zavřené boudě. Snad budeme ještě stoupat na nějaký vrchol nebo alespoň do sedla. Těšíme se, jak se budeme kochat výhledy. Nikoliv, škoda … Vracíme se tou samou cestou zpět. Co se dá dělat, snad příště. Dorazíme zpět na chatu něco kolem půl jedenácté a co teď? Žádný další program už připraven není, pro se odpoledne rozhodujeme vyrazit sami bez organizace Slovinců lézt do oblasti Kegelu.

????️Úterý: Program mají opět na starosti Slovinci, jedná se o orientaci v mapě a posléze v terénu. Trasa končí krásným koupáním v průzračné vodě Soutěsky Kluže.

????️Středa: Na doporučení se vydáváme k vodopádu Virje, je tu opravdu krásně a voda vybízí ke koupání. Další odměnou je zmrzlina v nedalekém Bovci, který nám velmi připomíná nějakou italskou vesničku. Večer nás ještě čeká cvičná ferrata, nacházející se přímo v „našem“ údolí.

????️Čtvrtek: Na přání dětí vzdáváme přednášku ve slovinštině v nedaleké vojenské pevnosti a navštěvujeme další lezeckou oblast u vesnice Trenta. Chceme tu pobýt celý den, ale plán nám hatí déšť (jediná hodina za celý týden, kdy je ošklivo). Přestože se už opět dere ven sluníčko, skály by nestačily oschnout. Saháme k náhradní variantě a opět jedeme k vodě u Kluže, která je po dešti ještě studenější než minule.

????️Pátek: U snídaně se domlouváme s ostatními, že opět společně zdoláme vrchol Kaninu, na který se popovezeme lanovkou. U pokladny ale zjišťujeme, že ceník neodpovídá tomu na webu a rozmýšlíme, co dál. Po konzultaci s dětmi, kterým se za tuto sumu, stejně jako mně, nahoru nechce, volíme náhradní plán. Dle map se vydáváme na pěší výšlap podél celého údolí. Vidíme všechny vrcholy jako na dlani. Vidíme i Kanin, který je jediný v mracích, tak jsme zvědavi, s čím přijdou ostatní dolů. Kolem „českého“ kempu Polovnik se vracíme na místo, kde nás má nabrat auto. Večer už balíme a uklízíme chatu, hned po snídani totiž musíme vyrazit, čeká nás dlouhá cesta domů.

Tábor 2O18

| autor: Vendy

TÁBOR 20.-24.8.2018
 
Vážení rodiče, milí horolezci,
 
Máme pro Vás plán letošního tábora!

Konec lezeckého roku

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

lezení školního roku 2017/2018 skončilo. Všem moc děkujeme za přízeň, podporu a nadšení. 

 

Další lezecký rok bude začínat v týdnu od 17. 9. 2018. Zápis v DDM Větrník bude probíhat od 3. 9. 2018. Prosím všechny zájemce aby si pohlídali kapacitu na dny které jim budou vyhovovat. 

 

Informace k táboru budou zaslány na emaily. Díky moc  a přejeme klidné a odpočinkové léto. 

 

Jarda, Hofi, Maki, Míša, Anči, Vráťa, Mišák, Venky, Soob. 

Oddílová trička

| autor: Hofi

Jako tomu bylo i v předchozích letech, tak i na letošní rok máme krásnou vzpomínku v podobě oddílového trička????, které nám opět pomohla zajistit firma Respiro????.

Firmě Respiro děkujeme a doufáme, že se vám trička líbí a zažijete s nimi mnoho skvělých, nejen lezeckých zážitků.

Lezení 12. 5. 2018 na Malé Skále

| autor: Hofi

V sobotu 12. 5. jsme vyrazili za lezením na Malou Skálu. V 8 hodin ráno jsme se sešli v Liberci na nádraží a vydali se vstříc našim novým lezeckým zážitkům. Cesta vlakem se trošku protáhla, a i přes veškeré komplikace (zapomenutý sedák naší oddílové oblíbenkyně Míši) jsme se na Suché skály ve zdraví dostali.

Na začátek jsme se trošku zahřáli a po malém opakování na téma slaňování jsme si začali užívat hezky vzdušnou, 20 metrů dlouhou cestu dolů. Po tom, co jsme si všichni (někteří dvakrát) vyzkoušeli slanění jsme se vrhli na pískovec. Počasí nám přálo necelou hodinu a bouřka nás zahnala zpět do centra Malé Skály, kde jsme sobotu s úsměvem zakončili schovaní pod střechu s točenou zmrzlinou a alespoň trošku bolavýma rukama.

Fotky najdete na https://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Lezeni_12._5._2018/

Zdraví Hofi