Zápis na další školní rok

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

prosíme všechny aby si pohlídali registraci na další školní rok. Registrace se bude spouštět na webu DDM Větrník v pondělí 4.9. v odpoledních hodinách. Nejsme schopni držet blokaci míst. Prosím o pohlídání kapacity na den který vám vyhovuje.

Zdar a sílu Jarda  

Vzpomínka na jarní slaňování lávky na Harcově

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

v rámci prázdnin dávám pouze jednu vzpomínku na slaňování lávky z jara tohoto roku http://hovetrnik.rajce.idnes.cz/

 

 

Kliné léto Jarda

Konec lezeckého roku

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

 

děkujeme dětem, rodičům a vedoucím za zdárné ukončení dvanácté lezecké sezóny v našem oddíle. Budeme se těšit na další rok.

 

Prosím věnujte pozornost webovým stránkám DDM Větrník kde bude spuštěna registrace 4. 9 .2017. Pravidelné tréninky budou opět probíhat v pondělí, středu a čtvrtek, vždy od 16 do 18 hod. 

První lezení bude v pondělí 25. 9. 2017. 

 

Horám zdar. Jarda 

Trička od Respira

| autor: Jarda Kupr

Ahoj, 

mrkněte na nová trička která jsme pořídili ve spolupráci s firmou RESPIRO 

 

               

 

 

Čtvrtek 1.6. - zavřená stěna jdeme ven!

| autor: #Michal

Ahoj, Čtvrteční lezení z důvodu zavřené stěny na Harcově - bude probíhat za hezkého počasí v blízkém okolí tělocvičny, kde natáhneme slack-line, zaházíme si frisbíčkem a nezapomeneme ani na piknik sváču (#dobroty_sebou) sraz standartně u vrátnice na Harcově. Za deště půjdeme na Šutr! Sledujte ve středu večer FB a web kde bude upřesnění.

Tábor 2017 -zrušení tábora

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

bohužel musíme oznámit, že pro malý počet přihlášených dětí se ruší letní příměstský tábor. Budeme tedy směřovat naše úsilí na příští rok. 

Již přihlášení dostanou peníze zpět. Informace příjdou z DDM Větrník od Ing. Huňkové.

Létu zdar. Jarda  

 

 

Ahoj všem, 

prosíme všechny případné zájemce o účast na letním příměstském táboře, aby se do 20.5.2017 přihlásili prostřednictvím webových stránek DDM Větrník. 

https://www.ddmliberec.cz/tabory

Zátím je přihlášen malý počet dětí. 

Horám zdar Jarda

Květnové skálobraní s táborákem

| autor: ZuzkaTomešová

Ahojda Větráci,

počasí nám dnes nepřálo a vydatným deštěm znemožnilo lezení na pískovcových Vajoletkách. Vzhledem k vlhku a relativní zimě jsme se rozhodli program pozměnit celkově a sejdeme se v 17:00 v horolezecké stěně Šutr, kde 2-3 hodinky popolezeme, možná dohodneme nějakou alternativu na následující den a okolo 8 budeme směřovat do teplých domovů. Snad přijde ještě příležitost společně ulehnout pod převis:D

Kdo by se rozhodl na stěnu vyrazit a nemá svůj sedák, kontaktujte na stejném čísle Zuzku T. ( 737 535 296)

Sluníčku zdar a navoděnou

 

Zuzka Tomešová a Tom Srb

 


 

Milá horolezčata,

přináším konkrétní informace o horolezecko-tábornickém výletu na Krkavčí skály "Vajoletky", který se koná již tento pátek a sobotu.

Sraz: V pátek 5.5.  2017 v 16:30 na vlakovém nádraží v Liberci (u prodejny jízdenek). 

Návrat: V sobotu 6.5. 2017 okolo 16:00-17:00 na vlakové nádraží tramvají. Bližší informace o příjezdu budu operativně upřesněny mobilními telefony dětí či vedoucích.

Program: Večerní táborák s opékáním buřtů, dále pak nocleh pod širákem či pod přístřežkem. Sobotní ráno věnujeme horolezení na Vajoletkách. Po obědě se vydáme po hřebeni přes Výpřež k upatí Ještědu na tramvajovou zastávku Horní Hanychov, po té přejezd na místo rozchodu.

 

S sebou: 50 kč na jízdné (+ s sebou opus card/inkarta/studentská), spací či i tábornické potřeby na přespání pod širákem dle vlastního úsudku (může být chladno!), čelovka/baterka, lezečky, alespoň 1,5 litru vody, lehkozbalitelná zábava pro ostatní dle vlastního výběru a zájmu, vlastní jídlo na celý výlet: večeři (buřty) /snídani/ oběd bude možné uvařit na ohni či vařiči (vařič vlastní či k dispozici od vedoucích), dále svačinu na cestu zpět do Liberce. Vše zbaleno do jednoho batohu, se kterým se lehko jde. Počtejte také s volným místem na přidělený společný lezecký materiál.

 

!!!SVOU ÚČAST NA VÝLETĚ POTVRĎTE SMSKOU NA TELEFONNÍ ČÍSLO +420 737 535 296 DO STŘEDY DO 21:00 HOD.

 

Těšíme se na společný pohodový výlet 

 

S pozdravem Zuzka Tomešová a Tomáš Srb

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Větráci a Větračky,

na 5.- 6. května 2017 chystáme oddílový horolezecký výlet na Krkavčí skály (Vajoletky) u Křižan s romantickým opékáním buřtů pod skalami a s pozdějším přechodem přes Ještědský hřbet až do Liberce.

 

V pátek večer v plné polní vyrazíme autobusem do Křižan, pod Vajoletkama si uděláme táborák a přespíme pod místním přístřeškem pro turisty či pod širým nebem. Ráno vylezeme vše co půjde a odpoledním pochodem přes hřbet Ještědu  se navrátíme do Liberce. Pro ty, kteří se lekají květnového spaní pod širákem (především mladší členové), je možnost dorazit samostatně v sobotu ráno na místo činu (Vajoletky). Takže si to napište do deníčků, začněte větrat spacák a těšte se na skalní dobodrůžo.

 

Bližší informace k odjezdu a vybavení dodáme později

 

S pozdravem Zuzka

Velikonoční prázdniny

| autor: Jarda Kupr

Ahoj, 

ve čtvrtek 13.4.  a na Velikonoční pondělí odpadá lezení z důvodu Velikonočních prázdnin.

Horám zdar Jarda

Nedělní Makak

| autor: Tomáš Srb

Zdar lezci,

v neděli 12.3.2017 půjdem na Makak od 13h do 16h-17h.

Zajistíme lana a sedáky. Doprava na stěnu není organizována.

Vstupné si hradíte sami ;-)

 

Příměstský tábor 2017

| autor: Tomáš Srb

Ahoj lezci,

už je možné se přihlašovat přes DDM Větrník na příměstský tábor.  Odkaz zde: https://www.ddmliberec.cz/tabory/id:35891/lezci-ho-vetrnik

 

Termín: 03.07. - 07.07. 2017

Cena: 2200 Kč/dítě

 

Tábor je určen pouze pro členy lezeckých oddílů HO Větrník, přihlášky z veřejnosti nebudou akceptovány. Program bude koncipován vždy od 8 - 16 hodin, každý den min. půlden lezení, doplněné o další outdoorové aktivity. Budeme se snažit využívat lezecké oblasti v regionu, případně lezecké stěny (pokud to bude nutné z hlediska počasí). Součástí ceny tábora je kompletní program, doprava, lezecké vybavení, obědy, pitný režim, 1x bivak pod skálou (pokud to počasí umožní), vstupy, aj. Děti jsou pojištěny.