Konec školního roku 2015/2016

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

 

čtvrtečním lezením jsme ukončili 11. sezónu lezeckého oddílu HO Větrník. Děkuji moc všem dětem a příznivců. Také velký dík všem vedoucím - Barče, Elišce, Rutě, Michalovi a Tomášovi. Doufáme že závěrečné dárky udělali radost. V následujícím čase nás čeká tábor (věnujte prosím pozornost webu - všechny informace budou zde) a od září další školní rok. 

 

Pro další školní rok jsme zavedli některá nová opatření. Registrace bude stále pod DDM Větrník od 1. 9. 2016. Další důležité informace jsou na tomto webu v záložce HO Větrník - přihláška. Prosím o podrobné prostudování vnitřních pravidel fungování oddílu. 

 

Přejeme klidné a aktivní prázdniny a hodně energie do dalšího lezení. 

 

Zdarec Jarda 

 

  

 

 

Čtvrteční lezení ZRUŠENO

| autor: Růťa a Eliška

Ahoj, je nám moc líto, ale ve čtvrtek 9.6 se ruší lezení. Omlouváme se, že takto na poslední chvíli!

Příští týden se budeme těšit :)

 

Poslední lezení šk. roku 2015/2016

| autor: Tomáš Srb

Poslední lezení proběhne v týdnu od 13.6. do 16.6.

Ferrata Děčín - Pastýřská stěna

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

o víkendu jsme byli na ferratě v Děčíně. Dojmy popsala Hanča Holemá a Tomáš Hála. Perfektní fotodokumentaci provedli Tomáš Srb a Vojta Holemý. Díky moc všem. Jarda

 

Už na nádraží v Liberci jsme dostali lezecké vybavení - sedáky, prsáky, helmy a ferratové úvazky. Ty jsme sbalili do batohů a vydali se  vlakem do Děčína. Z hlavního nádraží v Děčíně jsme asi za 10 minut došli pod Pastýřskou stěnu. Na hřišti pod stěnou jsme potom trénovali přecvakávání úvazků mezi nýty na ferratě. 
 
Při lezení na ferratě platí pravidlo, že vždy musí být alespoň jedna karabina přicvaknutá k jistícímu lanu. 
Potom jsme se vydali na první ferratu. Ta byl lehká a byly z ní nádherné výhledy na Děčína údolí Labe a děčínský zámek. Pozorovali jsme  velkou loď, která kotvila na Labi. seshora jsem si mohli prohlédnout lehátka na opalování na horní palubě. Po vylezení první ferraty jsme si dali svačinu.
Ti, kteří chtěli, lezli ještě druhou - těžší ferratu. Po jejím vylezení jsme šli zmrzlinu a pak na nádraží a jeli jsme vlakem zase zpátky domů.
Lezení na ferratách se mi moc líbilo a chtěla bych si ho zase někdy zopakovat.
Hanča Holemá
 
V sobotu jsme byli na ferratě v Děčíně. Ráno jsme vyjeli z hlavního nádraží do Děčína a jeli jsme asi hodinu a tři čtvrtě. Z nádraží jsme šli na hřiště a tam nám Jarda ukazoval jak si navlíknout a jak používat ferratový set. Pak jsme se rozdělili na tři skupiny: začátečníci,pokročilí,zkušený a potom jsme už lezli. Když jsme dolezli šli jsme na nádraží a jeli jsme do Liberce.
Tomáš Hála
 
Mrkněte na fotky na rajče nebo na facebook. 
 
http://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Ferrata_Decin_-_Pastyrska_stena_21.5.2016/
 
https://www.facebook.com/HO-V%C4%9Btrn%C3%ADk-lezcicom-137350327566/

Ferrata

| autor: Jarda Kupr

Už se to blíží :) DŮLEŽITÉ INFORMACE!!

Počasí nám dopřálo, tudíž jsme se rozhodli vyrazit do Děčína na Pastýřskou stěnu vylézt pár ferratových cest :)
 
SRAZ: vlakové nádraží před kasou v 8:00
ODJEZD: vlakem v do Děčína v 8:28, SRAZ v 8:00!
S SEBOU: sportovní oblečení, sedák - kdo má, svačinu, pití, oběd a peníze - před odjezdem budeme vybírat ( dítě (10-14 let) 200 Kč, junior (15-25 let 250 Kč).
PŘÍJEZD: 17:43 opět na vlakové nádraží, kde si lezce zase vyzvednete :)
Těšíme se na skvělou akci!

Muchovman

| autor: Jarda Kupr

O víkendu proběhl slavný místní závod Muchovman. Náš oddíl měl zastoupení ve štafetách i v jednotlivcích. Tomáš Srb postavil famozní štafetu a s pomocí Doškyho a Kubišťáka zajeli famozní 7. místo. Jarda v kategorii jednotlivců obsadil 8. misto. Sportu zdar.

 

 

 

Ferrata či BigWall

| autor: Růťa

Ahoj všem, rádi bychom vás pozvali na další akci HO Větrník 21.5. Zatím jsou dvě varianty – kam vyrazíme, za nás rozhodne počasí. Tak posílejte přihlášky :)

Dáša svatba

| autor: Jarda Kupr

V sobotu měla v Napajedlech svatbu naše bývalá lektorka Dáša. Brala si sympaťáka Vítka. Přejeme hodně štěstí a jsme zvědaví na miminko, které společně čekají. 

Hodně zdaru a radosti. 

Skialp Jasná

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

o minulém víkendu proběhl na Slovensku skialpinistický závod ve verticalu. Šlo se z Jasné na vrchol Chopku. Převýšení skoro 1000 m. Krásný, ale velmi náročný závod. Jarda skončil na celkovém 71 místě, což znamená, že nikdy nedostal takto neřezáno :), ale jako ukončení zimní sezóny to bylo perfektní. 

Lyžím zdar Jarda 

Kačka na Zélandu VI. :)

| autor: Jarda Kupr

Naše Kačka se zase ozvala ze světa. Teď z Austrálie. 

 

Hola, hola… Uz je to téměř 3 mesice, co jsem se neozvala. Ve velke strucnosti tedy popisu, co a jak se za tu dobu udalo….)) Mam rozepsany i detailni text..ale ten asi nikdy nedokoncim.. Myslenek, zazitku, poznatku je spousta. Snad se k tomu dostanu a sepisu. Ale jenom odeslat tento email mi trva mozna vic, jak ctyri tydny.