O nás

Spolek Lezci.com, z.s. funguje primárně jako kroužek lezení pro děti od 9 let, ve spolupráci s DDM Větrník v Liberci. Postupně jsme se transformovali z HO Větrník a ž do dnešní podoby. Tréninky lezení probíhají na horolezecké stěně Harcov v areálu Katedry tělesné výchovy na TU v Liberci.

Oddíl je součástí ČHS (Českého horolezeckého svazu) pod číslem 516. Předsedou je Jarda Kupr.

 

 

 

 

 

 

Základ spolku Lezci.com vznikl na podzim roku 2005 ještě jako HO Větrník. Impulzem vzniku byla diplomová práce Jardy Kupra o boulderingu. Jak jinak vyzkoušet všechny možné hry a skopičiny, než přímo na dětech. Kroužek lezení vznik při ZŠ Husova v Liberci, kde tehdy Jarda učil. V prvních letech se na vedení oddílu podíleli velkou měrou i kamarádi Zuzka Kajzrová a Vlastik Voltr. Již po roce činnosti přišla příležitost zaštítit oddíl pod DDM Větrník v Liberci a k založení oddílu ČHS HO Větrník. Pod DDM Větrník i ČHS fungujeme dodnes. Koncem roku 2016 došlo k přeměně oddílu na zapsaný spolek Lezci.com, z.s.

 

Postupem času se oddíl rozrost do dnešní podoby třech termínů během týdne (pondělí, středa, čtvrtek) a počtu dětí kolem 40. Skupina vedoucích obsahuje 8 lidí z řad studentů a pedagogů Technické univerzity v Liberci. Pravidelná činnost je rozšířena o příležitostné akce (lezecké závody, lezení na skalkách, výlety na sněžnicích a běžkách apod.). Pořádáme i nárazové akce typu - zajištění lezení pro základní školy, nízké lanové překážky apod. Tradičními akcemi se stal letní tábor a podzimní závod Harcovský Bloudil a lezecký závod Direct Alpine High Jump. Během posledních let se také povedlo navázat spolupráci s firmou Respiro (výrobce oblečení) a kamenným krámkem Adrenalin centrum, kde máme zajímavé ceny.  Úzké vazby máme také na Nyč školu běžeckého lyžování a Spolek Horských průvodců. 

 

Za historii oddílu pomáhalo, nebo stále pomáhá s jeho provozem mnoho lidí. Všem moc děkujeme. Jmenovitě: 

 

Jarda Kupr, Zuzka Kajzrová, Vlastík Voltr, Radek Kolombo, Viťa Pavelčák, Štěpánka Šedková, Klára Čert Hejnová, Terka Foffová, Láďa Ličík, Dáša Opluštilová, Petr Péca Jindřich, Denda Skrbková, Ondra Buchar, Terka Tůmová, Ondra Splítek, Zůza Tomešová, Kačka Pospíchalová, Rut Hančilová, Barča Švecová, Michal Brož, Tomáš Srb, Klára Kuprová, Eliška Coufalová, Máca Bergmanová, Anča  Sedláčková (Mikezová), Anči Jará, Míša Malá, Markét Jeřábková, Vráťa Malý, Vendy Zedníková, Adam Hofman, Jana Nováková, Lucka Jacinová, Jarda Patočka, Denisa Herčíková, Vendy Horáková, Tereza Kašparová, Honza Cohorna, Anežka Solničková.