O nás

Horolezecký odddíl HO Větrník funguje primárně jako kroužek lezení pro děti, ve spolupráci s DDM Větrník v Liberci. Tréninky lezení probíhají na horolezecké stěně Harcov v areálu Katedry tělesné výchovy na TU v Liberci.

Oddíl je součástí ČHS (Českého horolezeckého svazu) pod číslem 516. Předsedou je Jarda Kupr.

 

 

 

 

 

 

Oddíl HO Větrník vznik na podzim roku 2005. Impulzem vzniku byla diplomová práce Jardy Kupra o boulderingu. Jak jinak vyzkoušet všechny možné hry a skopičiny, než přímo na dětech. Kroužek lezení vznik při ZŠ Husova v Liberci, kde tehdy Jarda učil. V prvních letech se na vedení oddílu podíleli velkou měrou i kamarádi Zuzka Kajzrová a Vlastik Voltr. Již po roce činnosti přišla příležitost zaštítit oddíl pod DDM Větrník v Liberci. Pod touto organizací fungujeme dodnes.

 

Postupem času se oddíl rozrost do dnešní podoby třech termínů během týdne (pondělí, středa, čtvrtek) a počtu dětí kolem 40. Skupina vedoucích obsahuje 8 lidí z řad studentů a pedagogů Technické univerzity v Liberci. Pravidelná činnost je rozšířena o příležitostné akce (lezecké závody, lezení na skalkách, výlety na sněžnicích a běžkách apod.). Pořádáme i nárazové akce typu - zajištění lezení pro základní školy, nízké lanové překážky apod. Tradičními akcemi se stal letní tábor a podzimní závod Harcovský Bloudil a lezecký závod Direct Alpine High Jump. Během posledních let se také povedlo navázat spolupráci s firmou Respiro (výrobce oblečení) a kamenným krámkem Adrenalin centrum, kde máme zajímavé ceny. Nově máme úzké vazby na Nyč školu běžeckého lyžování, Spolek Horských průvodců a Alpenverein - Edelweiss

 

Za historii oddílu pomáhalo, nebo stále pomáhá s jeho provozem mnoho lidí. Všem moc děkujeme. Jmenovitě: 

 

Jarda Kupr, Zuzka Kajzrová, Vlastík Voltr, Radek Kolombo, Viťa Pavelčák, Štěpánka Šedková, Klára Čert Hejnová, Terka Foffová, Láďa Ličík, Dáša Opluštilová, Petr Péca Jindřich, Denda Skrbková, Ondra Buchar, Terka Tůmová, Ondra Splítek, Zůza Tomešová, Kačka Pospíchalová, Rut Hančilová, Barča Švecová, Michal Brož, Tomáš Srb, Klára Kuprová, Eliška Coufalová, Anča Mikezová, Anči Jará.