Sentiero attrezzato Colodri

 

Itálie, oblast Gardaseeberge, Obtížnost: B-C.

 

Jednoduchá cvičná ferrata, ideální pro rozlezení. Vděčné výhledy na Arco, vrcholový křížek, zajímavý sestup kolem hradu. Celá ferrata lze absolvovat v poklidném tempu za 2,5 hod. včetně nástupu i sestupu. Čistý čas na laně cca. 1 hod.

 

Převýšení: 310 m., 190 m při lezení po laně.

 

Nástupní místo:

Přímo z města Arco. Ideální zaparkovat na velkém parkovišti za mostem v ulici Via Paolina Caproni Maini, nebo lze zaparkovat přímo u venkovní lezecké stěny v téže ulici o 100 m dále po pravé straně.

 

Popis přístupu:

Pěšky je to pod nástup k lanům cca. 20 min. od parkoviště. Cesta vede po levé straně od silnice mezi zahrady, přímo v úrovni lezeckého centra. Ulička se jmenuje Via del Legionari Cecoslovacchi. Obléknout se lze pohodlně až přímo pod stěnou.

 

Popis cesty:

Úsek obtížnosti A a B se pravidelně opakují. Jediné místo s označením B/C je těsně pod výstupem z ferraty, ale nepředstavuje žádný problém. Cesta je logická a končí v jakémsi sedle mezi hradem Castello Arco (283 m) a vrchem Colodri (400 m). Od ukončení lan v sedle je potřeba se držet značení směrem doprava. Na samotný vrchol Colodri je to cca 10 min. chůze. Sestupová trase vede přes tento vrchol. 

 

Popis sestupu:

Z vrcholu Colodri lesem po značené pohodlné cestě k silnici na opačnou stranu hřebene ke kapli S. Maria di Laghel. Cestou se míjí lezecký sektor. Od kaple doleva po silničce olivovým hájem pod hradem (možnost návštěvy) do centra Arca a po hlavní pěší zóně zpět k autu. Arco má svojí osobitou atmosféru.

 

Čas výstupu:

Celou cestu lze stihnou v pohodovém tempu za cca. 2,5 hodiny. Se skupinou 16 lidí jsme šli cca. 3 hod. celkem. Nástup 20 min., výstup 1 hod., sestup 1 hod. 10 min.

 

Zdroj: bergsteigen.com, 2016

Zpracoval Jarda Kupr


Mapa