Postalmklamm

 

Rakousko, oblast Hallstatt, Obtížnost: C-D, s možností úseků D a F.

 

Velmi pěkná cesta vedoucí nádherným kaňonem s mnoha zajímavými místy. Ukončení skalním prahem, kde je možnost vyzkoušení úseku s hodnocením F. Délka trasy je 4,8 km. Celou trasu lze absolvovat i za vlhkého počasí. V kaňonu je vlhko pořád :)

 

Nástupní místo:

Parkovište na Postalmstrasse, doporučuji nechat na spodním konci trasy na parkovišti v zatáčce. Vše značeno.

Přístup na místo má 2 možnosti:

 

1) Ze severu. Silnice mezi Wolfgangsee a Bad Ischl, vpravo do Weissenbachu, vjede se do úzkého hlubokého údolí, následuje placený úsek silnice. Cena (léto 2014) 5 EUR/osoba.

 

2) Z jihu. Od vesnice Abtenau, odbočka na Thalgau. Zde je také mýtnice. V létě 2014 byla cena vjezdu 10 EUR/auto. Potom relativně hodně dolů, až na parkoviště. Vše je značeno.

 

Popis přístupu:

Cca. 10 minut sestupu do kaňonu. Začnou lana a lezení začíná krásným mostem nad řekou Russbach. Nelze minout.

 

Popis cesty:

Na začátku krásny most a za ním následuje parádní vstup do kaňonu pro kramlích ve stěně. Následuje další přemostění a sestup dolů do hloubky. Zajímavým místem je přeskok. Vše je bezpečné.

 

Následuje výstup lesem na další úsek. Cestou je možnost odpočinku u vodopádu. Následuje skalní blok s obtížností D. Na pravé straně je varianta F. Zajímavé na pokus. Pokud někdo nemá chuť, lze celé tento skalní blok obejít.

 

Popis sestupu:

Lesem po značené pohodlné cestě k silnici, značeno ukazateli. Návrat k autu po silnici a cestě, která křižuje serpentiny.

 

Čas výstupu:

Celou cestu lze stihnou v pohodovém tempu za cca. 3 hodiny. Se skupinou jsme šli cca. 6 hodin. Hodně focení atd :)

 

Zdroj: bergteigen.at, 2014

 

 

 


Mapa