Jeptiška

 

Německo, Město: Kurort Jonsdorf  Obtížnost (B/C)

 

Úžasná pískovcová cvičná ferrata (klettersteig) vhodná pro všechny začátečníky i rodiny s dětmi.  Ideální jako nácvik před výjezdem do zahraničí. Celková délka ferraty je cca 400 metrů a převýšení cca 60 metrů.

 

Informační cedule varuje před lezením za mokra pod pokutou 100,- Eur.

 

Nástupní místo: Parkoviště u areálu nemocnice (západní cíp městečka) ve vesnici Kurort Jonsdorf. Dalším orientačním bodem je jezírko s restaurací. Parkoviště je placené.

 

Nástup: Nástup na ferratu od parkoviště vede po turistické značce podél jezírka a restaurace přes louku. Pískovcový masiv s ferratou je zřetelně vidět po pravé ruce. Nástup na ferratu je cca po 5 minutách chůze po pravé ruce na rozcestí pískovcových cest. Nelze minout.

 

Trasa: Jeptiška je perfektní ukázková ferrata, která prověří vaše lezecké dovednosti. Mnoho zajímavých míst, která jsou překonávat bez opory lana. Nechybí lanový most, trny a kramle, čisté pískovcové úseky i převis. Ve vrcholové pasáži je přelézání drobných skalek a hlavně úžasné výhledy. Na konci je terasa s restaurací J.

 

Časová náročnost: nástup od parkoviště k nástupu pod ferratu  – cca 5 minut. Ferrata cca 45 minut v klidném tempu. Sestup po turistické značce cca 15 minut.

 

 

Úvodní most                       Převislá část                     Koncový barmský most

Výhled na jezírko


Mapa