El Chorro - Caminito del Rey

 

Caminito del Rey, neboli Královská stezka je jedna z nejdobružnějších ferrat Evropy. Najdete jí nedaleko vesničky El Chorro, která je označována jako „Andalusská mekka světového horolezectví“.

Cesta

Naše cesta vedla do Bratislavy, odkud jsme letěli do Málagy. Po příletu jsme hned na letišti půjčili automobil. Bylo na výběr z několika půjčoven za různé ceny, ovšem my si mohli vybrat jen jednu, která byla ochotná půjčit auto řidiči mladšímu než 25 let. V ostatních případech bysme si slušně připlatili za pojistné. Dále pak po vlastní ose přímo do El Chorra.

Ubytování

Náš první nocleh byl na vyhlídce přímo nad El Chorrem. S východem slunce přišly krásné panoramata.

Druhý nocleh byl přímo za Kempem v El Chorru. Bylo to parkoviště přímo u tratě pod skálou. Horolezci si zde vyrobili i parádní sociální zařízení s pitnou vodou a zrcadlem :-) Nicméně nocleh v kempu byl v říjnu za přijatelnou cenu.

Musím říct, že s kempováním mimo hostely a kempy zde není žádný problém. Nikdo vás vyhazovat nebude.

Přístup k ferratě

V poslední částu nástupu, u paty skály kde končí železniční most a začíná tunel, je vidět stržený chodník. byl stržen úmyslně, aby se na stezku nedalo dostat. Když popojdete od tratě níže k řece, uvidíte kramle, po kterých vystoupáte na chodník. Tato pasáž není odjištěna ocelovým lanem.

Celá stezka je rozdělena do dvou částí. První ferratová, která ústí do velkého údolí, kterým se jde pěšky ke třetí části, opět ve smyslu ferraty. Betonový chodník je na konci u přehrady zaslepen a vede z něj lehká sportovně odjištěná cesta (3 UIAA), kterou se dá ze stezky odejít. Pokud se chcete podívat i dále, doporučuji 30m lano.

Aktuální situace

http://lezci.com/aktualita/el-chorro---caminito-del-rey-po-rekonstrukci/

Lezecké sektory

Průvodce skalního lezení kolem El Chorra je možné stáhnout zde: Průvodce El Chorro

Video z výpravy

Kompletní fotogalerie z výpravy zde


Mapa