Mladí Horalové 2019

| autor: Jarda

Ahoj všem, 

 

o víkendu (20. - 22. 9.) proběhlo celostátní kolo soutěže ČHS Mladí Horalové. Letoční ročník pořádal HO Lanškroun na Pastvinské přehradě. Vyslaná silná skupina vedoucích mohutně podporovala náš závodní tým ve složení Tomáš Hála, Tomáš Felkl, Lukáš Bulfínek, Pavel Šlechta. Chlapci se v kategorii starších umístili na parádním 7. místě. Kdybychom více potrénovali jízku na kanoii, bojovali by o 3.-4. místo. 

 

Všem díky moc za reprezentaci. Výsledky jsou ZDE

 

Foto od závodní podpory Míší Hálové ZDE. 

 

Foto od Tomáše Srba ZDE.

 

Registrace na rok 2019/2020

| autor: Jarda

Ahoj všem, 

prosím pohlídejte si registraci na školní rok 2019/2020. Registrace bude spuštěna 3. 9. 2019 na webu DDM Větrník . Lezení samotné bude začínat od středy 18. 9. 2019.

 

Rok 2019/2020 budeme využívat lezecká centra Šutr na Makak Boulder Liberec. Důvodem je plánovaná rekonstrukce tělocvičny na Harcově. Lezení bude ve dvou dnech. Středa a čtvrtek. Vždy od 16:30 do 18:00. Každý den budou vypsány 2 skupiny po 10 dětech. Kapacita 10 dětí je konečná, nebude možné navyšovat počet dětí v jednotlivých skupinách. Každá skupina bude pravidelně střídat Šutr a Makak. Důvodem je kapacita v lezeckých centrech a snaha o zpestření programu. 

 

Cena lezení je na celý školní rok 2019/2020 3050,-Kč (1800,- je platba do DDM, 1250,- je platba do oddílu). Podrobnosti, pravidla fungování a potřebné dokumenty budou vysvětleny a předány na prvním lezení. 

 

Příjemný zbytek prázdnin. Jarda

Lezecký školní rok 2018/2019

| autor: Jarda

Ahoj všem, 

 

rádi bychom poděkovali za perfektní lezecký školní rok 2018/2018. Celý rok proběhl bez problémů a to by nebylo možné bez souhry dětí, rodičů a vedoucích. Všem velký dík, budeme se tešit na další školní rok. 

 

Pro následující školní rok budou změny v termínech lezeckých tréninků a i v systému organizace. Vše vyplývá z rekonstrukce tělocvičny na Harcově. Prosím sledujte web. Všechny informace budou uveřejněny s dostatečným předstihem. 

Klásné a klidné léto. Jarda 

Sobotka

| autor: Lůca

Dobrý den, 
vzhledem k nepříznivému počasí jsme vyhodnotili, že sobotní akce se nebude konat na skalách, ale pojedeme na stěnu do Sobotky.

Sraz: 9:10 na autobusovém nádraží, zastávka č.5.
Příjezd: 16:20 na autobusové nádraží
S sebou: pití, svačinu! A kdo má tak přibalí: sedák, lezečky, jistítko,..
Kdo nemá vlastní vybavení, dostane naše klubové ;)
K obědu si opečeme buřty s chlebem (jídlo zajistime my).

Kvůli náhradnímu plánu musíme zvýšit cenu akce na 80kč/dítě.

Děkujeme za pochopení a těšíme se!
Kdyby cokoliv, kontaktujte Lůcu Jacinovou: 732 159 709

Konec lezení 2019

| autor: Jarda

Ahoj všem, 

letošní lezecké tréninky končí na stěně 31. 5. 2019. Stejně tak končí kroužky v celém DDM Větrník.

25. 5. jedeme na skalky do Hodkovic. 

 

Letní tábor bude probíhat od 19. 8.

 

Informace ohledně dalšího školního roku budou na webu a zašleme na email. 

 

Díky Jarda

 

 

Hodkovice

| autor: Jarda

Vážení rodiče, dne 25. května se koná lezení s dětmi na skalách.

Chystáme se vyrazit do Hodkovic nad Mohelkou, na Slunné plotny. Nachází se zde několik cest i pro ty nejmenší. Během dne s dětmi i opečeme buřty a slaníme pár skal. V případě nepříznivého počasí pojedeme do Sobotky na umělou stěnu.

Sraz: 9:00, Liberecké vlakové nádraží. Příjezd: 15:00 (cca) Liberecké vlakové nádraží. Cena: 60,- Kč S Sebou: pití, svačinu, sportovní oblečení, pohodlné pevné boty, boty na lezení, sedák, jistítko. Zbytek vybavení zajistíme my.

 

V případě že chcete vypůjčit sedák či jistítko, prosím kontaktujte nás l.jacinova@seznam.cz

Letní tábor 2019

| autor: Jarda

Ahoj všem, 

 

letos opět plánujeme příměstský lezecký tábor. Termín je 19. - 23. 8. 2019. Podrobné informace a možnost přihlášení je na webu DDM Větrník. 

 

https://www.ddmliberec.cz/tabory/id:49076/lezecky-tabor

Budeme se těšit. Jarda

MAKAK 23. 4. náhrada za středeční tréninky

| autor: Maki

Horolezci, horolezkyně, horolezčata,

vzhledem k množství odpadlých středečních tréninků, nabízíme náhradní řešení v podobě lezení na Makaku v Jablonci.

Sraz v 16:00 před vchodem na jabloneckou stěnu.

Vstupné platí oddíl, doprava individuální.

Předpokládaný konec v 18 hodin.

Svou účast prosím potvrďte na e-mail: marketjerabina@seznam.cz do poznámek přidejte, zda potřebujete z oddílu zapůjčit nějaké vybavení či zda máte své vlastní.

Těšíme se na vás!

Maki

Lezecké závody 23. 3. 2019

| autor: Hofi

V sobotu 23. března se v Liberci na horolezecké stěně Šutr uskutečnily lezecké závody. Na tyto závody jsme se jeli podívat i my! A to ve složení: Lukáš Bulfínek, Matěj Dvořák, Vítek Pleštil a Tomáš Vinklát.

Závody zahrnovaly jak lezení na obtížnost, tak lezení na rychlost. V kvalifikaci se utkalo 15 závodníků na šesti cestách různých obtížností a jedné cestě, která otestovala naši rychlost a výbušnost. Do finále postoupilo 9 nejlepších závodníků včetně Lukáš Bulfínka, Matěje Dvořáka a Vítka Pleštila. Ve finále začalo jít opravdu do tuhého. Byly pro nás připraveny dvě cesty – první o obtížnosti 5c a druhá za 6a. Nejlépe se s nimi popasoval Lukáš, který cestu za 5c topoval a u obtížnější cesty mu došly síly těsně u poslední expresky. Každopádně tento výkon stačil na krásné 3. místo!! Matěj také bojoval a obhájil 4. místo!! Vítek se překonal už v kvalifikaci, kde zamakal na 120 %. Na finálové cesty tedy nezbylo už tolik sil, ale ani tak se Vítek nevzdal a obsadil 8. místo!!

Klukům gratulujeme a rádi bychom i tímto poděkovali středisku volného času Narnie, především tedy Štěpánu Horáčkovi za organizaci.

Foto z akce: https://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Lezecke_zavody_23.3.2019/

Zrušení středečního lezení

| autor: Hofi

Přátelé a kamarádi,

z důvodu studentských turnajů a vytíženosti harcovské haly jsme nuceni ZRUŠIT STŘEDČNÍ  TRÉNINKY 27. 3. a 3. 4. .

Už pro vás vymýšlíme plnohodnotnou náhradu a těšíme se, že si se všemi zalezeme v jiném termínu.

O všem vás budeme informovat zde a na našem facebooku. 

Díky a sportu zdar!

Hofi