Zimní rádovánky v našem oddílu

| autor: Vendy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zimní období je sice pro milovníky skalního lezení v České republice obdobím klidu, nic však nebrání potrénovat své dovednosti jinak a jinde. A pokud se nechcete vydat za lezením do teplých krajin nabízí se využít období sněhu a ledu jinak.

 

Je pravda, že letošní zima není to pravé ořechové a i oblasti v Alpách trápil v lednu nedostatek sněhu. I přes to se část našeho oddílu rozhodla vypravit za sportem k našim jižním sousedům.

 

Výprava ve složení Tomáš Srb, Adam Hoffman, Jaromír Patočka a velitel Jarda Kupr se vydala za ledolezením do vyhlášeného Maltatalu. A jak se výprava podařila? Hezky to shrnul Tomáš:" Já a Hofi jsme jeli na ledy, Jarda si jel odpočinout. Jenže ledy nebyly, a tak jsme jezdili autem nahoru a dolů a nasazovali a sundávali řetězy." 

 

Zkrátka pro každého něco :D Ale i přes nepříznivé podmínky, kluci něco málo vylezli.

 

 

To naše Vendy se se svým Martinem vydala na skialpy do oblasti kolem střediska Hinterstoder, které je vyhlášené začátečnickými terény. Po měsíci zoufalého sledování zelených luk na webkamerách nasněžilo za 1,5dne 70cm sněhu (v údolí, na vršcích ještě více), což zvedlo lavinovou situaci na nepříjemný 4 stupeň. Nakonec nezbývalo nic jiného než ťapat kolem střediska Wurzeralm arena, které nabízí za drobný poplatek pár upravených skialpových terénů. Nakonec byla část střediska kvůli nadmíře sněhu uzavřená a tak se dalo využít prašanu i tam. 

 

Sice to nebyly ty vrcholy zalité sluncem a modré nebe, ale i tak to můžeme považovat za hezky strávený víkend.

 

A jak si zimu užíváte vy?