Opuka maraton

| autor: vendula.zednikova@seznam.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První zářijový víkend byl pro nás vedoucí z oddílu Lezci.com víkendem vytrvalostním. Společně jsme zavítali do Nového Města nad Metují, kde jsme se zúčastnili již 15. ročníku HIS Maratonu. Jedná se o akci, kterou pořádá tamní oddíl HOVRCH v lezecké oblasti s názvem HIS. Tato oblast je ojedinělá nejenom svým krásným prostředím pod Novoměstkým zámkem vedle řeky Metuje, ale také svým materiálem, kterým je OPUKA. Právě na tento materiál jsme byli velmi zvědaví. Jednalo se o náš první oddílový start na tomto závodě, takže jsme byli v pátek 8. 9. ve 21:00 připraveni se zapnutými čelovkami na startu.

Závod začíná v pátek ve 21:00 a končí v sobotní podvečer v 17:30. Jde tedy o závod trvající dvacet a půl hodiny. V tomto čase je možné vylézt až 150 sportovních cest, které dohromady tvoří 1869 vertikálních metrů. Atmosféra této soutěže je neuvěřitelná. Noční lezení s čelovkami, táborák, lezci v retro kostýmech, regenerace v řece Metuji, pečení pstruhů na ohni, vzájemná podpora a celková pohoda, to jsou přesné pojmy, kterými bychom rádi letošní ročník popsali.

Náš oddíl reprezentovaly čtyři lezecké dvojice, kterým možná chyběli natrénované, předem vylezené metry, ale nikomu nechybělo odhodlání a chuť vylézt, co nejvíce možných cest. Gratulaci posíláme Soobovi a jeho kamarádovi Mikymu, kteří obsadili celkově 10. místo. Vylezli 31 lezeckých cest, které odpovídají 388 vertikálním metrům a vyhrávají jako první putovní pohár Lezců.com.

 

Moc děkujeme organizátorům z řad HOVRCHU za skvělou akci, které se zajisté neúčastníme naposled.

PS: Do oddílu vítáme dva nové členy Anežku Solničkovou a Honzu Cohornu, kteří tuto vytrvalostní zkoušku zvládli s námi :)