Lezecké závody 23. 3. 2019

| autor: Hofi

V sobotu 23. března se v Liberci na horolezecké stěně Šutr uskutečnily lezecké závody. Na tyto závody jsme se jeli podívat i my! A to ve složení: Lukáš Bulfínek, Matěj Dvořák, Vítek Pleštil a Tomáš Vinklát.

Závody zahrnovaly jak lezení na obtížnost, tak lezení na rychlost. V kvalifikaci se utkalo 15 závodníků na šesti cestách různých obtížností a jedné cestě, která otestovala naši rychlost a výbušnost. Do finále postoupilo 9 nejlepších závodníků včetně Lukáš Bulfínka, Matěje Dvořáka a Vítka Pleštila. Ve finále začalo jít opravdu do tuhého. Byly pro nás připraveny dvě cesty – první o obtížnosti 5c a druhá za 6a. Nejlépe se s nimi popasoval Lukáš, který cestu za 5c topoval a u obtížnější cesty mu došly síly těsně u poslední expresky. Každopádně tento výkon stačil na krásné 3. místo!! Matěj také bojoval a obhájil 4. místo!! Vítek se překonal už v kvalifikaci, kde zamakal na 120 %. Na finálové cesty tedy nezbylo už tolik sil, ale ani tak se Vítek nevzdal a obsadil 8. místo!!

Klukům gratulujeme a rádi bychom i tímto poděkovali středisku volného času Narnie, především tedy Štěpánu Horáčkovi za organizaci.

Foto z akce: https://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Lezecke_zavody_23.3.2019/