Výlet do Skaláku

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

o víkendu proběhl výlet do Sklaláku pod vedením Kačky Pospíchalové. O akci si můžete přečíst níže. Pár fotek na ukázku od Tomáše Hály. 

https://goo.gl/photos/Yp2btTj4zVpPuWky6

 

 

 

 

Děkuji za super super sobotní výlet.

Protože nejsme z cukru, tak nás ranní déšť neodradil.  Všichni zúčastnění jsou tedy hvězdy, že se jim chtělo jet i za nepříznivého počasí.  Po příjezdu do vesnice Hrubá Skála nás už ale mile překvapilo vykukující sluníčko. Hurá! Jsme zachráněni! Snad bude hezky.

Při vstupu do skalního města Hruboskalsko se nám skoro zatajil dech, jak krásné skály jsme viděli. Byla to opravdová nádhera! U skály Osudová jsme se dozvěděli pověst: Kdo se ke skalnímu oknu postaví zády a prohodí jím šišku, tomu se splní jakékoliv přání. Ihned jsme si tedy něco přáli a snažili se skalní okno prohodit.   „Vyblbli“ jsme se na skalách v místě zvaném Sahara. Na symbolickém hřbitově jsme zapálili svíčky pro vzpomínku horolezcům, kteří tragicky zahynuli na skalách či v horách. Zaujal nás text na skále: „ Trvá okouzlení, zvoní karabina o kruh, skála hřeje, zní smích. Postůj a zavzpomínej. Neboť to největší mezi horolezci je přátelství.“ Dále jsme navštívili Adamovo lože, kde se natáčela pohádka Princ Bajaja. Prošli jsme Myší dírou, občerstvili jsme se na zámku Hrubá Skála, a poté už jsme vyrazili na hrad Valdštejn. Po cestě nás ohromovaly vyhlídky na skalní město. Někteří z nás si nenechali ujít prohlídku hradu Valdštejn. Cestou jsme si zahráli několik zábavných nebo poučných her.

Ušli jsme cca 10,5 km a nikoho nebolely nohy! Kloubouk dolů!

 

Všichni byli úžasní! Já jsem tedy velmi motivovaná pro organizaci dalšího výletu.

 

Katka