Květnové skálobraní s táborákem

| autor: ZuzkaTomešová

Ahojda Větráci,

počasí nám dnes nepřálo a vydatným deštěm znemožnilo lezení na pískovcových Vajoletkách. Vzhledem k vlhku a relativní zimě jsme se rozhodli program pozměnit celkově a sejdeme se v 17:00 v horolezecké stěně Šutr, kde 2-3 hodinky popolezeme, možná dohodneme nějakou alternativu na následující den a okolo 8 budeme směřovat do teplých domovů. Snad přijde ještě příležitost společně ulehnout pod převis:D

Kdo by se rozhodl na stěnu vyrazit a nemá svůj sedák, kontaktujte na stejném čísle Zuzku T. ( 737 535 296)

Sluníčku zdar a navoděnou

 

Zuzka Tomešová a Tom Srb

 


 

Milá horolezčata,

přináším konkrétní informace o horolezecko-tábornickém výletu na Krkavčí skály "Vajoletky", který se koná již tento pátek a sobotu.

Sraz: V pátek 5.5.  2017 v 16:30 na vlakovém nádraží v Liberci (u prodejny jízdenek). 

Návrat: V sobotu 6.5. 2017 okolo 16:00-17:00 na vlakové nádraží tramvají. Bližší informace o příjezdu budu operativně upřesněny mobilními telefony dětí či vedoucích.

Program: Večerní táborák s opékáním buřtů, dále pak nocleh pod širákem či pod přístřežkem. Sobotní ráno věnujeme horolezení na Vajoletkách. Po obědě se vydáme po hřebeni přes Výpřež k upatí Ještědu na tramvajovou zastávku Horní Hanychov, po té přejezd na místo rozchodu.

 

S sebou: 50 kč na jízdné (+ s sebou opus card/inkarta/studentská), spací či i tábornické potřeby na přespání pod širákem dle vlastního úsudku (může být chladno!), čelovka/baterka, lezečky, alespoň 1,5 litru vody, lehkozbalitelná zábava pro ostatní dle vlastního výběru a zájmu, vlastní jídlo na celý výlet: večeři (buřty) /snídani/ oběd bude možné uvařit na ohni či vařiči (vařič vlastní či k dispozici od vedoucích), dále svačinu na cestu zpět do Liberce. Vše zbaleno do jednoho batohu, se kterým se lehko jde. Počtejte také s volným místem na přidělený společný lezecký materiál.

 

!!!SVOU ÚČAST NA VÝLETĚ POTVRĎTE SMSKOU NA TELEFONNÍ ČÍSLO +420 737 535 296 DO STŘEDY DO 21:00 HOD.

 

Těšíme se na společný pohodový výlet 

 

S pozdravem Zuzka Tomešová a Tomáš Srb

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Větráci a Větračky,

na 5.- 6. května 2017 chystáme oddílový horolezecký výlet na Krkavčí skály (Vajoletky) u Křižan s romantickým opékáním buřtů pod skalami a s pozdějším přechodem přes Ještědský hřbet až do Liberce.

 

V pátek večer v plné polní vyrazíme autobusem do Křižan, pod Vajoletkama si uděláme táborák a přespíme pod místním přístřeškem pro turisty či pod širým nebem. Ráno vylezeme vše co půjde a odpoledním pochodem přes hřbet Ještědu  se navrátíme do Liberce. Pro ty, kteří se lekají květnového spaní pod širákem (především mladší členové), je možnost dorazit samostatně v sobotu ráno na místo činu (Vajoletky). Takže si to napište do deníčků, začněte větrat spacák a těšte se na skalní dobodrůžo.

 

Bližší informace k odjezdu a vybavení dodáme později

 

S pozdravem Zuzka