Ferrata Děčín - Pastýřská stěna

| autor: Jarda Kupr

Ahoj všem, 

o víkendu jsme byli na ferratě v Děčíně. Dojmy popsala Hanča Holemá a Tomáš Hála. Perfektní fotodokumentaci provedli Tomáš Srb a Vojta Holemý. Díky moc všem. Jarda

 

Už na nádraží v Liberci jsme dostali lezecké vybavení - sedáky, prsáky, helmy a ferratové úvazky. Ty jsme sbalili do batohů a vydali se  vlakem do Děčína. Z hlavního nádraží v Děčíně jsme asi za 10 minut došli pod Pastýřskou stěnu. Na hřišti pod stěnou jsme potom trénovali přecvakávání úvazků mezi nýty na ferratě. 
 
Při lezení na ferratě platí pravidlo, že vždy musí být alespoň jedna karabina přicvaknutá k jistícímu lanu. 
Potom jsme se vydali na první ferratu. Ta byl lehká a byly z ní nádherné výhledy na Děčína údolí Labe a děčínský zámek. Pozorovali jsme  velkou loď, která kotvila na Labi. seshora jsem si mohli prohlédnout lehátka na opalování na horní palubě. Po vylezení první ferraty jsme si dali svačinu.
Ti, kteří chtěli, lezli ještě druhou - těžší ferratu. Po jejím vylezení jsme šli zmrzlinu a pak na nádraží a jeli jsme vlakem zase zpátky domů.
Lezení na ferratách se mi moc líbilo a chtěla bych si ho zase někdy zopakovat.
Hanča Holemá
 
V sobotu jsme byli na ferratě v Děčíně. Ráno jsme vyjeli z hlavního nádraží do Děčína a jeli jsme asi hodinu a tři čtvrtě. Z nádraží jsme šli na hřiště a tam nám Jarda ukazoval jak si navlíknout a jak používat ferratový set. Pak jsme se rozdělili na tři skupiny: začátečníci,pokročilí,zkušený a potom jsme už lezli. Když jsme dolezli šli jsme na nádraží a jeli jsme do Liberce.
Tomáš Hála
 
Mrkněte na fotky na rajče nebo na facebook. 
 
http://hovetrnik.rajce.idnes.cz/Ferrata_Decin_-_Pastyrska_stena_21.5.2016/
 
https://www.facebook.com/HO-V%C4%9Btrn%C3%ADk-lezcicom-137350327566/